2020. március 21. (szombat), 12:21

Liturgikus rend 2020. március 21-től

A koronavírus járvány (COVID-19) terjedésének megelőzése érdekében a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia kötelező érvényű rendelkezést adott ki mely szerint:

A járvány miatt

• templomunkban sem lesz nyilvános szentmise és liturgia 2020. március 22 vasárnaptól addig, míg más rendelkezés nem születik. A papoknak sine populo (=nép részvétele nélkül) kell misézniük. Egyetlen kivétel a temetés, amelyet egyszerű formában, röviden kell megtartani.
  • templomunk nyitva lesz a hívek számára, hogy egyénileg betérhessenek oda imádkozni és szentségimádást végezni!
  • a püspöki kar felmentést ad a vasárnapi szentmisén való részvétel kötelezettsége alól a fertőzés elkerülése céljából. Az Úr napjának megszentelése azonban ugyanúgy parancs minden keresztény számára: szentmise helyett töltsön kellő időt imádsággal, a Szentírás elmélyült olvasásával, zsolozsma végzésével vagy más imával – egyénileg vagy a családban, kapcsolódjon be TV-n, rádión vagy interneten keresztül szentmise közvetítésbe ezzel is kifejezve, hogy minden szentmisében az egész Egyház egyesül Krisztus áldozatával.
  • a szentgyónást természetesen sem telefonon, sem online módon nem lehet végezni. A rendkívüli helyzetre való tekintettel lehetővé teszi a főpásztor az általános feloldozás megadását, melynek feltétele a tökéletes bánat felindítása.
  • mivel óráról órára változhatnak az előírások, a rendeletek ezért arra kérjük a testvéreket, hogy a plébániánkat érintő aktuális információkról az alábbi elérhetőségek valamelyikén tájékozódjanak:

Az egyházi intézkedést igénylő ügyekben az elérhetőségek

• Szalay Zoltán plébános atya

telefonon: 06-26-383-091

mobil: +36-20-595-9854

Az MKPK rendeletében jelzett

A templomot az alábbi rend szerint tartjuk nyitva:

• A templom főkapuja hétköznapokon reggel 8-tól sötétedésig  nyitva lesz, az előtérben lehet imádkozni
  • Vasárnap 8 és 12 óra között.

Buzdítunk mindenkit az imádságra a betegekért, az őket gyógyítókért és ápolókért, és a vírus elleni küzdelem sikeréért:

Fölséges Isten, életünk Ura, tekints le beteg testvéreinkre, és mindazokra, akik a járvány okozta bajoktól szenvednek. Erősítsd mindnyájunk hitét a szenvedések elviselésében, adj bölcsességet és erőt mindazoknak, akik a betegeket szolgálják, a
szenvedőknek pedig add, hogy egészségüket mihamarabb visszanyerjék, és hálatelt
szívvel dicsérjenek téged!
Krisztus, a mi Urunk által.

A MKPK járvánnyal kapcsolatos hírei, rendelkezései itt találhatók.

Utoljára frissítve: 2020. március 27. (péntek), 18:03
Tovább a kategóriában: « Élő szentmiseközveítés