2021. november 3. (szerda), 8:48

Járványügyi rendelkezések az Esztergom-Budapesti Főegyházmegyében

Az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye közzétette honlapján és facebook oldalán az újabb, november 7-től érvényes Járványügyi rendelkezéseket.

Járványügyi rendelkezések az Esztergom-Budapesti Főegyházmegyében

Az Esztergom-Budapesti Főegyházmegyében 2021. november 7-től az alábbi rendelkezések lépnek életbe:
  1. A szenteltvíztartókat ürítsük ki, a bejáratoknál helyezzünk ki kézfertőtlenítőket.
  2. A szentmisében és más liturgikus cselekmények során mellőzzük a kézfogásokat.
  3. Templomainkban és zárt helyiségekben tartott rendezvényeken használjunk maszkot.
  4. Áldoztatáskor minden áldoztatónak maszkot kell viselnie és áldoztatás előtt fertőtlenítenie kell a kezét; az áldoztatás csak kézbe történhet.
Imádkozzunk, hogy a beoltottak számának növekedésével a járvány veszélye végre elmúljon hazánkban!
Megjelent: 21 alkalommal